architektura ogrodów, projektowanie ogrodów, architektura zieleni - Warszawa i okolice Warszawy

+48 501 102 831

Zdjęcie nagłówka

Wnętrza

Rośliny we wnętrzach stanowią ważny element kształtujący charakter pomieszczeń i nadający im często niepowtarzalny wygląd. Zieleń we wnętrzach jest coraz bardziej popularna zarówno w budynkach biurowych, galeriach handlowych, innych budynkach użyteczności publicznej, a także w domach i mieszkaniach. Zieleń stosowana we wnętrzach poprawia mikroklimat, uspokaja i polepsza samopoczucie osób w nich przebywających. Przyczynia się do pozytywnego odbioru wizualnego wnętrza, stając się rozpoznawalną wizytówką miejsca, firmy czy marki. Dzisiaj nowoczesne rozwiązania pozwalają na stworzenie całych ścian porośniętych roślinami tzw. „zielonych ścian”. Rośliny umieszczane są na specjalnych konstrukcjach, pozwalając tym samym na użycie ich w większej ilości na dużej płaszczyźnie, jednocześnie nie zabierając cennej powierzchni biurowej.

Bardziej tradycyjne donice odpowiednio dobrane do roślin wkomponowują się we wnętrze podkreślając detale architektoniczne, stanowiąc doskonałe uzupełnienie przestrzeni.

 

W celu wykonania optymalnego doboru roślin do wnętrz, już na wczesnych etapach inwestycji, nasi architekci krajobrazu współpracują z architektami budynków i projektantami wnętrz. Efektem tego są ciekawe projekty aranżacji zieleni podkreślające styl i rodzaj wnętrza.

 

Proponujemy przemyślane koncepcje wraz z doborem gatunkowym roślin i materiałów do warunków, stylu i wystroju wnętrz.